LETA14 окт.

Ārvalstu sportisti varēs turpināt treniņus Siguldas ledus trasē

Stājoties spēkā jaunajiem ierobežojošajiem noteikumiem, ārvalstu sportisti varēs turpināt treniņus Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē, sarunā atzīmēja trases direktors Dainis Dukurs.

Otrdien Ministru kabinets atbalstīja Veselības ministrijas (VM) priekšlikumu no 17.oktobra līdz 6.novembrim aizliegt organizēt sporta pasākumus, ka arī aizliegt kolektīvos sporta treniņus iekštelpās, pamatojot ar to, ka Covid-19 izplatība ir saistīta arī ar sporta kolektīvu darbību. Šie noteikumi neattiecas uz starptautiskiem sporta pasākumiem, kā arī komandu sporta spēļu augstāko līgu komandu sporta sacensībām pieaugušajiem. Tāpat tie neattiecas uz Latvijas pieaugušo izlases, Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Paralimpiskās vienības sportistu treniņiem.

Tā kā Eiropā daudzviet trases ir slēgtas, tad Siguldā pirms gaidāmās sezonas treniņus aizvada vairāku valstu sportisti, piemēram Austrijas un Vācijas kamaniņu braucēji, kā arī Ukrainas skeletonisti, Polijas un Čehijas pārstāvji. Krievijas plašsaziņas līdzekļi šonedēļ ziņoja, ka Siguldā novembrī vēlētos ierasties arī šīs valsts sportisti, tomēr viņiem treniņnometne Latvijā ies secen.