МирLETA30 апр.

Armēnijā veido Lietuvas birzi ar 10 000 bērziem

Armēnijas ziemeļos, Lori rajonā, top Lietuvas birzs, kurā paredzēts iestādīt 10 000 bērziņus no Lietuvas, paziņojusi Lietuvas Ārlietu ministrija.

Lietuva kā pirmā ārvalsts atsaukusies Erevānas lūgumam atbalstīt Armēnijā aizsākto "10 miljonu kociņu" iniciatīvu, kurā paredzēts izveidot jaunu mežu masīvu, teikts ministrijas paziņojumā.

Armēnija zaudēja daudz mežu pēc 1988.gada postošās zemestrīces, kad drošības apsvērumu dēļ tika apturēta atomelektrostacija un grūtajā ekonomiskajā situācijā apkures vajadzībām tika uzsākta masveida mežu izciršana.

Atzīmējot 30.gadadienu kopš Lietuvas neatkarības atjaunošanas un diplomātisko attiecību nodibināšanas starp Lietuvu un Armēniju, bērzu birzs stādīšanā un atklāšanā piedalījās Lietuvas ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis, kas šonedēļ oficiālā vizītē apmeklē Dienvidkaukāza valstis.

"Prieks, ka ar šo simbolisko mežu stādīšanas iniciatīvu mēs varam atzīmēt abām mūsu valstīm būtiskas gadskārtas. Gandrīz pirms trīsdesmit gadiem, 1991.gada 14.augustā, Lietuva pirmā pasaulē atzina Armēnijas neatkarību, bet šodien mēs stingri atbalstām Armēnijas centienus veidot modernu, demokrātisku, noturīgu, plaukstošu un zaļu valsti," norādījis Landsberģis, kas otrdien birzs stādīšanā un atklāšanā piedalījās kopā ar Armēnijas vides ministra pienākumu izpildītāju Romanosu Petrosjanu.

"Ceru, ka Lietuvas piemērs izrādīsies lipīgs un tam sekos arī citi ārvalstu partneri, kas vēlēsies palīdzēt armēņu tautai," viņš piebildis.