ЛатвияLETA21 мар.

Ārlietu ministrija 40 diasporas projektiem sadalījusi vairāk nekā 62 000 eiro

Ārlietu ministrija (ĀM) atbalstījusi 40 diasporas projektus, kuri tiks īstenoti no 1.maija līdz 31.augustam, sadalot tiem vairāk nekā 62 000 eiro.

Kā aģentūru LETA informēja ministrijā, ĀM diasporas projektu izvērtēšanas komisija līdz 1.martam saņēma 42 projektu pieteikumus no 16 valstīm - Austrijas, ASV, Beļģijas, Dānijas, Gruzijas, Īrijas, Jaunzēlandes, Latvijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Norvēģijas, Portugāles, Spānijas, Somijas, Vācijas un Zviedrijas.

ĀM skaidroja, ka apstiprinātie diasporas organizāciju projekti iecerēti gan klātienē, gan attālinātā formātā un to virzība ir nacionālās identitātes stiprināšana, latviešu valodas un kultūras mantojuma saglabāšana, pilsoniskās līdzdalības veicināšana un uzņēmēju satīklošana. Vairāki projekti orientēti tieši bērnu, jauniešu un diasporas skolu aktivitāšu atbalstam.

Starp atbalsta saņēmējiem ir vēstniecība Zviedrijā, kas paredzējusi veidot digitālu raidījumu Zviedrijā dzīvojošiem Latvijas diasporas pārstāvjiem par Zviedrijas un Latvijas diplomātisko attiecību nodibināšanu un Latvijas "de iure" atzīšanu no Zviedrijas puses pirms 100 gadiem. Tāpat atbalstīts Latviešu amatierteātris Bergenā "LATiBergen", kas plāno īstenot latviešu diasporas teātru kopu dalībnieku virtuālu salidojumu, apvienojot to ar talantu konkursu un meistarklasēm.

Atbalsta saņēmēju vidū ir Stavangeras latviešu biedrība, kas paredzējusi īstenot draudzības dienu "Kopā mēs stipri", savukārt vēstniecība Spānijā iesniegusi projektu, lai sarīkotu Spānijas latviešu folkloras kopas "Ābolīši" īsfilmas "Visu gadu dziesmas krāju" pirmizrādi tiešsaistes pasākumā.

Atbalstīts arī Dienvidzviedrijas latviešu biedrības projekts, kas paredz 20.maijā sarīkot Eiropas latviešu uzņēmēju un uzņēmīgo virtuālo tīklošanās pasākumu, savukārt biedrība "Ziemeļvalstu diasporas izglītības un kultūras grupa" par piešķirto finansējumu īstenos radošo darbu konkursu "Samīļo savu valodiņu", kas notiks attālināti.

Savukārt Latviešu-somu ģimeņu biedrība "Laivas" augustā īstenos deju kopas "Aurora" deju nometni. Latviešu biedrība Īrijā īstenos latviešu kultūras svētkus Īrijā digitālās vēstures grāmatas desmit gadu jubilejā.

Tāpat ĀM informēja, ka nākamais pieteikšanās termiņš būs 1.jūlijs tiem projektiem, kuru realizācija paredzēta no 1.septembra līdz 31.decembrim.

Diasporas atbalsta projekti tiek realizēti saskaņā ar ĀM 2018.gada 5.jūnijā apstiprināto "Kārtību, kādā ĀM atbalsta Latvijas diasporu un tās organizāciju veidotos projektus".