ЛатвияLETA2 апр.

Arī šogad pagarināts termiņš gada pārskatu iesniegšanai

Arī šogad uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam par trim mēnešiem pagarināts termiņš gada pārskatu un konsolidēto gadu pārskatu iesniegšanai par 2020.gadu informēja Finanšu ministrijā (FM).

Arī sabiedriskā labuma organizācijas un sociālie uzņēmumi darbības pārskatu par 2020.gadu varēs iesniegt vēlāk.

Garāks termiņš pārskatu iesniegšanai Valsts ieņēmumu dienestam (VID) noteikts Gada pārskatu un konsolidēto gadu pārskata likumu subjektiem, biedrībām, nodibinājumiem un reliģiskajām organizācijām, sabiedriskā labuma organizācijām un sociālajiem uzņēmumiem, kā arī publiskas personas pārskatiem par dāvinājuma izlietojumu.

Uzņēmumi, kuriem pārskata gads sakrīt ar kalendāra gadu un kuru gada pārskata iesniegšanas termiņš ir 30.aprīlis vai 31.jūlijs, gada pārskatu attiecīgi drīkst iesniegt līdz šā gada 31.jūlijam vai līdz 31.oktobrim.

Biedrības, nodibinājumi un reliģiskās organizācijas un to iestādes gada pārskatu par 2020.gadu varēs iesniegt VID trīs mēnešus vēlāk, proti, līdz 2021.gada 30.jūnijam. Tāpat trīs mēnešus vēlāk - līdz 2021.gada 30.jūnijam, pārskatus par savu darbību 2020.gadā drīkst iesniegt sabiedriskā labuma organizācijas un sociālie uzņēmumi.

Savukārt publiskas personas pārskatu par dāvinājuma izlietojumu 2020.gadā iesniegšanas termiņš ir pagarināts līdz 2021.gada 31.decembrim.

Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā, kas paredz gada pārskatu termiņu pagarināšanu, stājās spēkā šā gada 20.martā.

Jau ziņots, ka no 2020.gada 9.novembra līdz 6.aprīlim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija ar mērķi mazināt Covid-19 izplatību. Ārkārtējās situācijas laikā ieviesta virkne ierobežojumu.