ЛатвияLETA6 мая

Arī šogad Eiropas eksāmenā iedzīvotāji varēs pārbaudīt savas zināšanas par ES

No 7.maija līdz 9.maijam tīmekļvietnē "esmaja.lv" norisināsies "Eiropas eksāmens", kurā var piedalīties ikviens interesents, lai pārbaudītu un papildinātu savas zināšanas par Eiropas Savienību informēja "Eiropas Kustība Latvijā" pārstāve Liene Valdmane.

Viņa norādīja, ka viens no "Eiropas eksāmena" vēstnešiem ir Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Kaspars Daugaviņš. "Eiropas eksāmena" individuālie uzvarētāji, kā arī aktīvākā klase, skola un augstskola saņems galda hokeju ar Daugaviņa parakstu, bet pieaugušie iegūs dāvanu kartes galda spēļu iegādei.

"Eiropas eksāmens" šogad notiek jau septīto reizi. Pagājušajā gadā dalībnieku skaits pārsniedza 30 000. Valdmane uzsvēra, ka "Eiropas eksāmenā" katrs dalībnieks piedalās individuāli, vienu reizi, atbilstošajā vecuma grupā. Pieaugušie var piedalīties abos līmeņos - katrā vienu reizi.

"Eiropas eksāmena" jautājumi tiek dalīti sešās grupās: 1. līdz 3.klasei jāatbild uz desmit jautājumiem, 4. līdz 6.klasei, 7. līdz 9.klasei, 10. līdz 12.klasei, kā arī pieaugušajiem jāatbild uz 20 jautājumiem. Turklāt pieaugušo grupa tiek dalīta standarta un izaicinājuma līmenī.

"Eiropas eksāmenu" organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar biedrību "Eiropas Kustība Latvijā".