LETA16 нояб.

Ar Covid-19 miris agrākais "Gazprom" pārstāvniecības Latvijā vadītājs Roldugins

Ar Covid-19 miris agrākais Krievijas valsts kontrolētā dabasgāzes koncerna "Gazprom" pārstāvniecības Latvijā vadītājs Jevgēņijs Roldugins, kuram pakaļ uz Latviju bijusi atsūtīta Krievijas ārkārtējo situāciju ministrijas par "lidojošo hospitāli" dēvētā "Sukhoi SuperJet" tipa lidmašīna, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Lidmašīna bija atsūtīta, lai Rolduginu transportētu uz Krieviju, tomēr, kā vēstīja raidījums, tā ieradusies par vēlu.

Mediji par Rolduginu plašāk uzzināja, kad 2009.gadā Krievijas gāzes koncerns "Gazprom" Rīgā kā pirmajā Eiropas valstī atvēra savu pārstāvniecību. Par tās vadītāju iecēla Rolduginu. Pirms gada viņš no darba "Gazprom" pārstāvniecībā Rīgā aizgāja.

Roldugins pirms tam bija ilggadējs AS "Latvijas gāzes", kuras lielākais akcionārs ir "Gazprom" (34%), darbinieks, bet padomju laikos strādājis bijušās LPSR Valsts drošības komitejas nodaļā, kas pretdarbojās ārvalstu specdienestu interesei par padomju iekšlietu struktūrām. Pirms tam viņš mācījies PSRS Valsts drošības komitejas institūtā un, kā ziņo mediji, bijis Vladimira Putina draugs un kursabiedrs.

"Gazprom" pārstāvniecību šobrīd vada agrākais Roldugina vietnieks Pāvels Ļitvinovs. "Nekā personīga" iepriekš vēstījis, ka Ļitvinovs kādā iekšējā pārstāvniecības sarakstē ar priekšniecību Maskavā sūdzējies, ka "Gazprom" Latvijā "visu laiku esot jāstrādā nedraudzīgā vidē un jāatrodas nemitīgā likumsargu uzraudzībā."

Neoficiālas ziņas liecina, ka, iespējams, tuvāko gadu laikā "Gazprom" varētu apsvērt plānu par pārstāvniecības Rīgā slēgšanu.