МирLETA29 янв.

ANO vēlas savākt 100 miljonus dolāru palīdzībai ceļā uz Eiropu esošajiem migrantiem

ANO vēlas savākt 100 miljonus ASV dolāru, lai palīdzētu migrantiem, kas, bēgot no konfliktiem Āfrikā, gatavi doties riskantajā ceļā pāri Vidusjūrai uz Eiropu.

ANO Bēgļu lietu augstā komisāra birojs (UNHCR) paudis lielas bažas par strauji pieaugošo to cilvēku skaitu, kas bijuši spiesti pamest savas mājas, bēgot no konfliktiem Āfrikas Sāhelas reģionā, Āfrikas austrumos un Somālijas pussalā.

Šie konflikti spiež arvien vairāk cilvēku doties riskantajā ceļā pāri Vidusjūrai uz Eiropu.

UNHCR vēlas piedāvāt bēgļiem drošas un dzīvotspējīgas alternatīvas bīstamajam ceļam pāri Vidusjūrai un palielināt bēgļu aizsardzību.

Vardarbība Sāhelas zonā piespiedusi aptuveni 2,9 miljonus cilvēku pamest savas mājas, liecina UNHCR apkopotā informācija.

Bez izredzēm uz mieru un stabilitāti reģionā, ļoti iespējama vēl lielāka cilvēku migrācija, brīdina UNHCR, uzsverot, ka daudzi cilvēki turpina uzņemties bīstamo ceļu pāri Vidusjūrai, lai sasniegtu Eiropu.

UNHCR norāda, ka bēgļiem nākas saskarties ar smagiem apstākļiem kaimiņvalstīs, kur daudzi jau mēģinājuši iegūt patvērumu, uzsverot, ka situāciju vēl vairāk pasliktina pandēmijas ietekme uz ekonomiku.

Taču došanās pāri jūrai ir ne tikai bīstama pati par sevi, bet bieži vien šie cilvēki kļūst par cilvēku kontrabandistu upuriem, tiek izvaroti, nogalināti vai pamesti nāvei.

Daudziem, kas bēg no vardarbības un vajāšanas savā zemē, steidzami nepieciešama aizsardzība un palīdzība valstīs, kurās viņi nonāk vispirms, norādījis UNHCR pārstāvis.

UNHCR norāda, vēlas arī palielināt bēgļu iespējas saņemt izglītību un nopelnīt iztiku valstīs, kurās viņi atraduši patvērumu.

Birojs arī aicinājis valstis atvieglot bēgļiem likumīgu pārvietošanos starp valstīm, piemēram, caur ģimeņu apvienošanos, lai mazinātu nepieciešamību viņiem doties bīstamajā ceļā pāri jūrai.