ЛатвияLETA28 апр.

Amatpersonas nespēj atbildēt, kurai institūcijai bija jāslēdz nelikumīgais hostelis Rīgā

Šodien amatpersonas, kuras piedalījās preses konferencē par traģisko ugunsgrēku Rīgā, Merķeļa ielā, nespēja atbildēt, kurai institūcijai bija jāslēdz nelikumīgais hostelis.

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP) informēja, ka Rīgas pilsētas Būvvaldes uzdevums esot konstatēt nelikumīgu būvniecību un uzdod šo būvniecību novērst, un sodīt, ja tas nav izdarīts. Tikai tad, ja nelikumīga būvniecība rada tūlītējus draudus sabiedrības drošībai, būvvalde var slēgt objektu.

Savukārt iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) norādīja, ka minētajā situācijā ir runa par nelegālu komercdarbību, par ko tika nodota informācija Valsts ieņēmumu dienestam (VID). Viņaprāt, liela loma šāda nelikumīga hosteļa slēgšanā būtu VID, bet pārējām tiesībsargājošajām iestādēm būtu jāsniedz atbalsta funkcijas.

Savukārt uz jautājumu, kādēļ nelikumīgais hostelis netika faktiski slēgts pēc tam, kad tajā neielaida Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonas, kuras vēlējās veikt ugunsdrošības pārbaudi, VUGD priekšnieka vietnieks Mārtiņš Baltmanis informēja, ka VUGD darbinieki drīkst iekļūt īpašumā, ja ir izcēlies ugunsgrēks.

Šādā gadījumā VUGD ir dotas tiesības iekļūt bez saskaņošanas jebkurā īpašumā. Savukārt ugunsdrošības pārbaudi VUGD privātīpašumā var veikt tikai ar likumīgā pārstāvja klātbūtni. Šādās situācijās VUGD darbiniekiem neesot tiesību iekļūt privātīpašumā bez saskaņošanas.

Kā preses konferences noslēgumā atzina iekšlietu ministrs, viņaprāt, lai šādas situācijas nebūtu vēlreiz jāpiedzīvo, ir jāveic izmaiņas likumos, dodot lielākas pilnvaras dienestiem un pastiprinot īpašnieka atbildību.

Kā ziņots, ugunsgrēkā nelikumīgā hostelī Merķeļa ielā 8 gāja bijā astoņi cilvēki. Glābēji evakuēja 24 cilvēkus. No tiem slimnīcā vidēji smagā stāvoklī nogādāti seši cietušie.