ЛатвияLETA1 июн.

Aizkrauklē par sievietes nāvējošu saduršanu aizturēts agrāk tiesāts vīrietis

Aizvadītajā nedēļā Aizkrauklē par sievietes nāvējošu saduršanu apcietināts agrāk tiesāts vīrietis informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Svētdien, 23.maijā, Aizkrauklē uz kādu dzīvokli tika izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuru palīdzība bija nepieciešama sievietei ar durtu brūci kājās. Mediķus izsauca vīrietis, ar kuru kopā sieviete bija lietojusi apreibinošus dzērienus.

Par notikušo tika informēta arī policija, taču likumsargu ierašanās brīdī tika konstatēta 1967.gadā dzimušās sievietes nāve.

Policijā sākts kriminālprocess, bet 24.maijā aizdomās par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu tika aizturēts 1979.gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā, kā arī bijis tiesāts par dažāda rakstura noziedzīgiem nodarījumiem.

Trešdien, 26.maijā, aizturētajam vīrietim tika piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums. Izmeklēšana turpinās un ir nozīmētas ekspertīzes.

Kriminālprocess ir sākts saskaņā ar Krimināllikuma 125.panta trešo daļu, proti, par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.