ЛатвияLETA9 апр.

Aizdomās par automašīnas zādzību Skrundā aizturēti divi vīrieši

Valsts policija (VP) uz aizdomu pamata par automašīnas zādzību Skrundā aizturējusi divus vīriešus informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Šā gada 26.martā VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirknī tika saņemta informācija par to, ka Skrundā no daudzdzīvokļu nama pagalma ir nozagta automašīna. VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas par notikušo sāka kriminālprocesu.

Pēc Šerņovas teiktā, nākamajā dienā automašīna tika atrasta iestigusi dubļos Saldus novada Zirņu pagastā uz lauka netālu no dzelzceļa sliedēm.

Likumsargi, veicot izmeklēšanu kriminālprocesā, uz aizdomu pamata par automašīnās zādzību aizturēja divas personas. Izmeklēšanā noskaidrots, ka automašīna pie ēkas Skrundā stāvējusi neaizslēgta, kā arī automašīnas atslēgas atradās automašīnas salonā, norādīja policijas pārstāve.

Vīrieši, izmantojot izdevību, izlēmuši ar konkrēto automašīnu pārvietoties un, nonākot Saldus novadā, Zirņu pagastā, automašīna iestigusi dubļos, tāpēc tā tur tika pamesta. Pašlaik automašīna ir atdota īpašniekam.

Šeršņova norādīja, ka ir sākti divi kriminālprocesi par to, ka 25. un 26.martā viens no vīriešiem no degvielas uzpildes stacijas nozadzis degvīna pudeli un logu šķidrumu.

Abi vīrieši jau iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā par mantiska rakstura noziedzīgiem nodarījumiem un šogad atbrīvojušies no ieslodzījumu vietas, piebilda Šeršņova.

Viņa sacīja, ka VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas turpina izmeklēšanu sāktajā kriminālprocesā par transportlīdzekļa zādzību. Saskaņā ar Krimināllikumu par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.