ЛатвияLETA25 мая

"airBaltic" tuvākajā laikā izvairīsies no Baltkrievijas gaisa telpas šķērsošanas

Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" tuvākajā laikā izvairīsies no Baltkrievijas gaisa telpas šķērsošanas, ņemot vērā svētdien, 23.maijā, Baltkrievijas sagrābto Īrijas aviokompānijas "Ryanair" lidmašīnu, liecina "airBaltic" publiskotā informācija.

Aviokompānija jau svētdien pieņēmusi lēmumu novirzīt reisus Rīga-Odesa un Rīga-Tbilisi tā, lai tiem nebūtu jālido pāri Baltkrievijas gaisa telpai, balstoties uz Eiropas Aviācijas drošības pārvaldes (EASA) rekomendāciju.

"Mūsu pasažieru un darbinieku drošība un veselība ir mūsu galvenā prioritāte. Pašlaik "airBaltic" turpina rūpīgi uzraudzīt situāciju," teikt aviokompānijas paziņojumā.

Jau ziņots, ka Baltkrievijas režīma varas iestādes svētdien aviokompānijas "Ryanair" lidmašīnu, kas bija ceļā no Atēnām uz Viļņu, piespieda nolaisties Minskā, lai aizturētu opozīcijas līderes Svjatlanas Cihanouskas štāba locekli, opozīcijas medija "Nexta" dibinātāju un galveno redaktoru Romānu Protaseviču.

Lidojumu novērošanas portālu informācija liecina, ka lidmašīna, kurai bija jāierodas Viļņā svētdien plkst.13, no Minskas lidostas pacēlās plkst.20.45 savukārt plkst.21.30 lidmašīna nolaidās Viļņā.

Lidmašīnā atradies 171 pasažieris, tostarp 94 Lietuvas pilsoņi, 11 pasažieri no Grieķijas, deviņi - no Francijas, kā arī cilvēki no Latvijas, Baltkrievijas, Polijas, Rumānijas, Vācijas, Krievijas, Gruzijas un citām valstīm.

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) informēja, ka lidmašīnā bija divi Latvijas valstspiederīgie.

Latvijas valstij pieder 96,14% balsstiesību "airBaltic" kapitālā, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam "Aircraft Leasing 1" - 3,86%.