ЛатвияLETA29 мар.

"airBaltic" paplašinājusi maksājumu iespējas ar dažādām kriptovalūtām

Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" paplašinājusi maksājumu iespējas ar dažādām kriptovalūtām informēja uzņēmumā.

"airBaltic" pārstāvji pauda, ka pēdējo gadu laikā maksāšanas metodi ar kriptovalūtu izmantojuši apmēram 1000 lidsabiedrības klientu.

"airBaltic" no kriptovalūtām pieņem "Bitcoin" (BTC), "Bitcoin Cash" (BCH), "Ethereum" (ETH), "Dogecoin" (DOGE) un četras ASV dolāram piesaistītas kriptovalūtas - "Gemini Dollar" (GUSD), "USD Coin" (USDC), "Paxos Standard Token" (PAX) un "Binance USD" (BUSD).

Maksāšanas iespēja ar kriptovalūtu pieejama, kad tiek iegādātas "airBaltic GREEN" biļetes. Maksājumiem netiek piemērotas darījuma nodevas, kā arī šāda norēķinu iespēja ir pieejama lidojumiem, kas rezervēti vismaz piecas dienas pirms paredzētās izlidošanas.

Biļešu cenas lidsabiedrības mājaslapā norādītas eiro valūtā. Kad "airBaltic" klienti veic apmaksu par savu lidojumu, un maksājumu sistēmas operators "BitPay" automātiski pārvērš kriptovalūtas uz eiro pēc tā brīža maiņas kursa. "airBaltic" maksājumus kriptovalūtās nesaņem, maksājumu, kas veikti citās kriptovalūtās, pieejamība ir atkarīga no klienta lietotā kriptovalūtas maka.

"airBaltic" maksājumus ar kriptovalūtām pieņem kopš 2014.gada.

Jau ziņots, ka "airBaltic" pagājušajā gadā kopumā pārvadāja 1,34 miljonus pasažieru, kas ir par 73% mazāk nekā 2019.gadā.

Latvijas valstij pieder 96,14% balsstiesību "airBaltic" kapitālā, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam "Aircraft Leasing 1" - 3,86%.