ЛатвияLETA2 июн.

"airBaltic" apgrozījums pirmajā ceturksnī sarucis par 76,6%

Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" pirmajā ceturksnī strādāja ar 17,071 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 76,6% mazāk nekā pirms gada attiecīgajā periodā, liecina lidsabiedrības publiskotā informācija.

Tostarp no pasažieru pārvadājumiem "airBaltic" guvusi ienākumus 13,588 miljonu eiro apmērā, kas ir par 79,6% mazāk nekā 2020.gada pirmajos trīs mēnešos.

Kompānijas ceturkšņa pārskatā teikts, ka šogad pirmajā ceturksnī gūtie ienākumi no pasažieru pārvadājumiem atbilst lidsabiedrības iepriekš izvirzītajām ekspektācijām. Pirmajā ceturksnī negatīvā naudas plūsma bijusi zemāka, nekā paredzēts.

Šā gada trīs mēnešos "airBaltic" lidostā "Rīga" pārvadāja par 91,4% mazāk pasažieru nekā pērn attiecīgajā periodā, vienlaikus par 17 procentpunktiem palielinot tieši Rīgā. Tallinas lidostā pārvadāto pasažieru skaits samazinājies par 83,9%, bet tirgus daļa samazinājusies par pieciem procentpunktiem - līdz 18%. Savukārt Viļņā pārvadāto pasažieru skaits saruka par 85,1%, vienlaikus šajā lidostā par sešiem procentpunktiem palielināta uzņēmuma tirgus daļa.

Pasažieru skaita samazināšanos Tallinā lidostas pārstāvji skaidro ar samērā nelielām savienojamības iespējām caur Rīgu un mazu transfēra pasažieru skaitu no Baltijas valstīm.

Kompānijas flotē pirmajā ceturksnī bija 25 "Airbus A220-300" lidmašīnas, kas izmantotas lidojumiem. Reizē lidsabiedrībai bija arī 12 "De Havilland Q400" modeļa lidmašīnas, kuras "airBaltic" vairs neizmanto un meklē tām apakšīrniekus.

"airBaltic" norāda, ka saistībā ar to, ka Eiropas aviācijas tirgus atgūstas lēnāk, nekā tas bija paredzēts, kompānija samazinājusi paredzētos ienākumus otrajam un trešajam ceturksnim, attiecīgi arī samazinot uzņēmuma darbības jaudu. Vienlaikus maija otrajā pusē rezervāciju skaits lidojumiem palielinājies, kas kompānijai liek cerēt uz visai drīzu darbības atjaunošanu pirms Covid-19 pandēmijas režīmā.

Tāpat, tā kā lidsabiedrībai ir skaidrs, ka 2021.gads visai aviācijas būs sarežģīts, "airBaltic" sācis sarunas ar Latvijas valdību par papildu finansējuma piešķiršanu, lai kompensētu pandēmijas radītos zaudējumus 2020. un 2021.gadā.

Kā ziņots, "airBaltic" koncerns pērn strādāja ar 142,6 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 72% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt koncerna zaudējumi pieauga 29 reizes un sasniedza 264,6 miljonus eiro. "airBaltic" grupā ietilpst mātessabiedrība "Air Baltic Corporation" un meitasuzņēmumi SIA "Baltijas kravu centrs", AS "Aviation Crew Resources", SIA "Air Baltic Training" un SIA "Loyalty Services".

Latvijas valstij pieder 96,14% balsstiesību "airBaltic" kapitālā, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam "Aircraft Leasing 1" - 3,86%