140 nevalstiskās organizācijas no 31 valsts parakstījušas atklātu vēstuli ar aicinājumu ANO Drošības padomei steigšus noteikt ieroču embargo Mjanmā varu sagrābušajai huntai.
"ANO Drošības padomei būtu steigšus jānosaka globāls ieroču embargo Mjanmai, reaģējot uz militāro apvērsumu un lai atturētu huntu no tālāku pārkāpumu izdarīšanas," teikts vēstulē. "Valdībām, kas atļauj ieroču piegādes Mjanmai, tostarp Ķīnai, Indijai, Izraēlai, Ziemeļkorejai, Filipīnām, Krievijai un Ukrainai, būtu nekavējoties jāaptur jebkādu ieroču, munīcijas un ekipējuma piegādes."
"Ņemot vērā masu zvērības pret rohindžiem, desmitgadēm kara noziegumu un vēlētas valdības gāšanu, mazākais, ko var darīt ANO Drošības padome, ir noteikt globālu ieroču embargo Mjanmai," norādīts vēstulē.
"Drošības padomei arī būtu jānosaka mērķētas sankcijas, ieskaitot globālus ceļošanas aizliegumus un aktīvu iesaldēšanu huntas vadībai un armijai piederošajiem konglomerātiem," aicināts vēstulē.
Jau ziņots, ka Mjanmā 1.februārī notika militārais apvērsums, un tā gaitā tika aizturēta valdības vadītāja Auna Su Či un citi valdošās Nacionālās Demokrātijas līgas (NLD) augstākie līderi.
Ģenerāļi puča sarīkošanu pamato ar novembra vēlēšanās it kā notikušajām nelikumībām. NLD šajās vēlēšanās guva pārliecinošu uzvaru.
Mjanmas pilsētās regulāri notiek puča pretinieku masveida demonstrācijas un protesta akcijas, bet hunta pret protestētājiem vēršas ar arvien lielāku bardzību.